Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home2/lotusaca/public_html/wp-content/plugins/essential-grid/includes/item-skin.class.php on line 1370
Yeni Yıl Hoşgeldin ! - Lotus Academy Turkey

Sosyal Medya

Sosyal Medya

Yeni Yıl Hoşgeldin !

Ana Sayfa - Blog - Yeni Yıl Hoşgeldin !
1
Kategori:

Yeni Yıl Hoşgeldin !

Yeni seneye başlarken içimizde hevesler, istekler, merak ve kimi zaman da endişe yer alıyor olabilir. Çok istemekten, aklımızdan çıkaramamaktan ya da al, ver, koy, kaldır demekten kafamızın içi pazar yerine dönmüş gibidir belki. Gerçekleşmesinden çok korktuğumuz olaylar da vardır sanırım. Birçoğumuzda azla yetinmek istemiyordur eminim.

O zaman nasıl yapacağız?

Hayat; niyet, eylem, sabır-kabul, olması gerekenin tezahürü sıralamasıyla gerçekleşir. Bize düşen, zamanı geldiğinde gerekli eylemi hayata geçirmektir. Gözlemlemeli, eylem anı geldiğinde bizi durduran ne varsa onunla önceden vedalaşmış olmaktır. Diyelim ki vedalaşmamışız, içimizdeki engel oluşturan her ne ise onu içinde bulunduğumuz anda dönüştürmek için en uygun zaman olarak değerlendirebiliriz. Hatırlayın her zaman dönüşüm gerçekleşir. Eğer böyle olmasaydı kelebek diye bir güzellik hayat bulamazdı. Kuğu o zarif görüntüsüne kavuşamazdı. Ve yerken bize hazlar sunan lezzetli yemekler var olamazdı.

Niyetlerin listesi yapılmalı mı?

Bizler içimizden geçirsek te çekincelerimiz yüzünden istek ve niyetlerimizi kendimize net bir şekilde deklare etmeyi seçmeyebiliyoruz. Oysa hayat nettir. Zaman içinde şekillendiği için bulanık gözükebilir ama nettir sonunda görürüz olan biteni.

İçinde duygu barındırmayan, bütüne faydası olmayan, başkasının hayatına müdahale eden listeler bu hayatta nefes alamaz dolayısıyla gerçekleşemez. İçerik maddi, manevi zengin olmalıdır. Renkli ve ahenkli olsun listeniz. Kaybettiklerimizin değil yeni kazanımların evi olsun. Yeni yılın aklına bile gelmeyecek düzeydeki sürprizlerine uyum sağlayabilecek kadar esnek bir listeye sahip olun.

Gönlünüzden geçenlere kavuştuğunuz bir yıl olsun…

Paylaş:

Bir Yorum Yazın

Diğer Yazılarımız

Yorumlar

Post not found!

Kategoriler

Hizmetlerimiz

İletişime Geçmek için

Kristallerden Gelen ŞifaKristal Yatak Terapisi

Kendini daha iyi hissetmek isteyen, vücudunda kırgınlık hisseden ve kaygı ve stres hisseden her yaştan kişiler bu uygulamayı alabilir.