Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home2/lotusaca/public_html/wp-content/plugins/essential-grid/includes/item-skin.class.php on line 1370
Arkadaş - Lotus Academy Turkey

Sosyal Medya

Sosyal Medya

Arkadaş

Ana Sayfa - Blog - Arkadaş
girls-739071_1280
Kategori:

Arkadaş

Yıllar içinde en çok biriktirdiğimiz şeydir o. Kimileri daha pusetteyken alır yerini hayatımızda. Parka onunla oyun oynamak uğruna gittiğimiz, yanımızda olması için taklalar attığımız arkadaşlarımız. Bizi tanıyor, bizi biliyor diye içimiz rahattır onunla. Gelecek itirazlarına alışkındır bünyemiz.

Bazılarımız yeni arkadaşa çok açıktır. Keşfedilecek çok yer var edasıyla gezinir gözlerimiz etrafta. Yeni mekanı, yeni kişileri sahiplenmek hatta onun kendimize ait olduğuna olan inancımız yüzünden kıskançlık krizleri geçirmemiz bile söz konusu olabilir. Zaman zaman topladığımız cesaretle gelenin önünü kesebilir yada arkadan arkadan fısıldayıveririz tehditlerini paylaşmamak uğruna.

Bizim hikayemizde Canberk ve Soner yuvada tanışmışlardı. İlk gördüğü an anlamıştı Soner tam ona göre biri olduğunu gelen yeni çocuğun. İkisi de yerinde rahat oturamayan yapılardı. Çok çabuk sıkılıyorlar ve harekete geçmeleri için birbirinin gözlerine bakmaları yetiyordu. Rekabet duygusu aralarındaki arkadaşlığın ateşleme fişeği gibi idi.

Oğlum sen bunu yapabilir misin?

Peki böyle yapabilir misin?

O yaşlar için en ideal sorulardı. Yıllar içinde kimle ne yapılır listesi hazırlanıyordu tüm bu sorgulamalarla. Lise yıllarına taşınacak bu liste ileride takılacak lakapları, gülümseyerek hatırlanacak anları oluşturuyordu farkında olmadan.

Canberk hatırlıyordu. Çok güzel bir kız vardı sınıfta Seda…Herkesle iletişim kuruyordu o ama Canberk bulamamıştı giriş kapısını. Sinirleniyordu artık, anlam veremiyordu. Ne buluyordu Seda hep kızlarla yan yana olmakta. Neredeyse tuvalete bile el ele gideceklerdi.

 

”Öf ne sıkıcı!” diye geçiyordu içinden.

Oysa kızlar severler birlikte bir şeyler yapmayı, paylaşmayı. Sohbet ediyorlardı birlikte. Saatlerce aynı konu konuşulabilirdi onlar için. Hikayeler kuruluyor kendi zihinlerinde birde onun savunması yapılıyor üstüne üstlük geliştirilmesi mümkün oluyordu daha en başından.

Seda Erhan’ın bu sohbetlere katılmasına bayılıyordu çünkü o beraberliğinden çok keyif aldığı arkadaşlarındandı. Düşünceliydi Erhan. Daha sakindi. Hareketleri bile daha yavaştı sanki diğerlerinden. Zeynep dersen erkek arkadaşları ile koşarken fişekten bile hızlıydı, şimdiye kadar onu geçebilen olmamıştı. Lisede atletizm takımında yer alacak belki ülkesini temsil eden milli sporcu bile olacaktı.

Yıllar geçti bu güzel insanlar hayatla dört bir yana dağıldı. Okullar, kurslar, mücadelelerle geçen sınav dönemleri, keyifli yazlar ya da soğuk kar tatilleri. Mezuniyet törenleri, atılan kepler ve başlasın iş hayatı. Her an yeni dostluklar, ara verilen sevgiler ve hayatı onunla devam ettirmek istiyorum kararları. Yıllar sonra bile karşılaşılsa sanki hiç ayrılmamış gibi devam edebilen arkadaşlıklar…

Paylaş:

Bir Yorum Yazın

Diğer Yazılarımız

Yorumlar

Post not found!

Kategoriler

Hizmetlerimiz

İletişime Geçmek için

Kristallerden Gelen ŞifaKristal Yatak Terapisi

Kendini daha iyi hissetmek isteyen, vücudunda kırgınlık hisseden ve kaygı ve stres hisseden her yaştan kişiler bu uygulamayı alabilir.